Kształcenie Polonistyczne Cudzoziemców – nowy numer

Opublikowano: 29 grudnia 2020
nowy numer

Zapraszamy do lektury nowego numeru czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Kształcenie Polonistyczne Cudzoziemców” Nr 27 (2020).

Rocznik Kształcenie Polonistyczne Cudzoziemców (KPC), wydawany przez Uniwersytet Łódzki w serii Acta Universitatis Lodziensis, ukazuje się od roku 1987 i jest najstarszym pismem, przedstawiającym problemy nauczania języka polskiego jako obcego (JPJO).

Czasopismo upowszechnia badania humanistyczne z zakresu glottodydaktyki polonistycznej – zamieszcza prace dotyczące różnorodnych zagadnień nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego, także w porównaniu z nauczaniem innym języków. Prace, które są publikowane w Kształceniu Polonistycznym Cudzoziemców, przedstawiają problemy nauczania języka polskiego jako obcego z perspektywy lingwistyki, pedagogiki, nauk o komunikacji, kulturoznawstwa, psychologii, psycholingwistyki, socjologii i in. Odbiorcami prac są specjaliści nauczający języka polskiego jako obcego/drugiego w kraju i za granicą oraz badacze zainteresowani problematyką glottodydaktyczną.

Kształcenie Polonistyczne Czasopism znajduje się na liście ministerialnej (20 punktów).

Tytuł zeszytu Perspektywy badawcze w glottodydaktyce polonistycznej

Tom  pod redakcją Grażyny Zarzyckiej i Beaty Grochali.

W najnowszym numerze polecamy

Anna Burzyńska-Kamieniecka

Natalia Kuźma

Paulina Kaźmierczak