TECHNE – nowy numer

Opublikowano: 22 grudnia 2020
nowy numer

Polecamy nowy numer  Półrocznika Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego “Techne” Nr 1 (2019)

Półrocznik TECHNE. Seria nowa jest wydawany przez Katedrę Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.
W kolejnych tomach prezentowane są rozprawy związane z trzema zasadniczymi zagadnieniami, do których należą: sztuka dawna w Rzeczypospolitej, teoria i estetyka sztuki nowoczesnej oraz sztuka obszarów pozaeuropejskich. Celem periodyku jest prezentacja głównych nurtów badań prowadzonych w Katedrze Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego oraz współpraca z wiodącymi ośrodkami naukowymi, pozwalająca na publikację tekstów polskich i zagranicznych badaczy dziejów sztuki.

Redaktor naczelny
prof. UŁ dr hab. Piotr Gryglewski, University of Lodz

Trzeci  numer  Techne poświęcony  jest problematyce  sztuki  nowoczesnej i współczesnej. Wśród zgłoszonych do publikacji tekstów nadesłanych  przez  muzealników,  historyków  i  teoretyków  sztuki,  znalazły  się  prace  problemowe, biograficzne oraz analizy o charakterze metodologicznym. Tym co wiąże pozornie  odległe  tematycznie  rozprawy  jest  towarzyszące  autorom  i  czytelnikom

przeświadczenie o złożoności funkcjonowania tak sztuki per se, jak i obiektów artystycznych  –  począwszy  od  zarania  nowoczesności  w  połowie  XIX  stulecia,  aż  po  czasy obecne.

Agnieszka Świętosławska, Anna Talanowa

Switłana Krawczenko