Folia Geographica Socio-Oecono – nowy numer

Opublikowano: 2 grudnia 2020
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Geographica Socio-Oeconomica”,

Acta Universitatis Lodziensis. Folia Geographica Socio-Oeconomica jest czasopismem o zasięgu co najmniej krajowym, wyspecjalizowanym w dziedzinie geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Publikuje recenzowane tomy monograficzne i wielotematyczne obejmujące zarówno opracowania teoretyczne, metodologiczne jak i poznawcze z elementami aplikacyjnymi. Porusza problematykę regionalną o zasięgu międzynarodowym i krajowym, w szczególności dotyczącą regionu łódzkiego. W czasopiśmie upowszechniane są wyniki badań z różnych dziedzin geografii człowieka, w tym głównie z geografii miast, geografii społecznej, geografii ludności, geografii usług, geografii przemysłu, geografii komunikacji, geografii politycznej.

Redaktor naczelny: prof. UŁ dr hab. Marcin Wójcik

W najnowszym numerze