Folia Philosophica. Ethica – Aesthetica – Practica – nowy numer

Opublikowano: 4 grudnia 2020
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego Acta Universitatis Lodziensis. Folia Philosophica. Ethica – Aesthetica – Practica” Nr 351(2020).

Tytuł zeszytu

Krytyka artystyczna dwudziestolecia międzywojennego. Między estetyką filozoficzną i sztuką nowoczesną – cz. 1

Folia Philosophica. Ethica – Aesthetica – Practica to pismo naukowe poświęcone zagadnieniom filozofii praktycznej, filozofii kultury i szeroko pojętej aksjologii. Służyć ma ono pogłębionej filozoficznej refleksji nad problemami współczesnego życia społecznego i kształtem przestrzeni publicznej. Redakcja publikuje teksty dotyczące badań nad etycznymi, estetycznymi, a także prawnymi i politycznymi aspektami współczesnych praktyk społecznych i kulturowych, jak również prace zajmujące się zagadnieniami filozofii praktycznej i estetyki z perspektywy historycznej, jak też stricte filozoficzno-teoretycznej.

Poszczególne numery Folia Philosophica. Ethica – Aesthetica – Practica mają w założeniu profil tematyczny

Redaktor naczelny: Andrzej M. Kaniowski

Punktacja MNiSW: 20 (2019)

W najnowszym numerze polecamy:

Wioletta Kazimierska-Jerzyk, Paweł Polit

Diana Wasilewska