Opublikowano: 21 kwietnia 2022
Data wydarzenia: 28/04/2022
news na www

Zapraszamy na  uroczystą inaugurację serii Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego „Jerzy Giedroyc i…”.

Celem inicjatywy wydawniczej jest upowszechnianie dziedzictwa intelektualnego Jerzego Giedroycia i osób z nim związanych. To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

W ramach serii ukazały się  dotychczas dwa tytuły:

• reedycja książki z zakresu klasyki myśli politycznej
    Róża Luksemburg a rewolucja rosyjska – Adam Ciołkosz – opracowanie i posłowie Sławomir M. Nowinowski i Rafał Stobiecki;
  • oraz pierwsza książka o Michaile Hellerze – jednym z najbardziej znanych krytyków komunizmu w ostatnich dwóch dekadach istnienia ZSRR
    Polskie wątki w życiu Michaiła Hellera autor – Jędrzej Piekara.

Obie publikacje zostaną przedstawione podczas spotkania.

W spotkaniu udział wezmą

• Prezes Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura – Anna Bernhardt
  • Prof. Rafał Stobiecki
  • Prof. Sławomir M. Nowinowski
  • Jędrzej Piekara

Rozmowę poprowadzi  Sławomir Łukasiewicz

Wśród zaproszonych z całej Polski gości pojawią się przedstawiciele świata nauki i kultury oraz współpracownicy Jerzego Giedroycia.

Gdzie:

Pałac Biedermanna