Jak zastosować design thinking w szkole?

Opublikowano: 18 lutego 2022
plansza

• Czym jest „design thinking”?
  • Jaka jest jego rola oraz miejsce we współczesnej edukacji?
  • Jakie kompetencje możemy rozwijać u uczniów i uczennic wykorzystując DT?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Marty Szymczyk z Moniką Just oraz Małgorzatą Kołodziejczak na temat zastosowania metody design thinking w edukacji.

Rozmówczynie opowiadają o myśleniu projektowym, edukacji, kompetencjach przyszłości oraz o nieograniczonych możliwościach wykorzystania DT w wielu dziedzinach życia.

Inspiracją do rozmowy była publikacja Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego “Desing thinking dla edukatorów” autorstwa badaczy i praktyków związanych z naszą uczelnią – wspomnianych Moniki Just, Małgorzaty Kołodziejczak oraz Beaty Michalskiej-Dominiak, Piotra Grocholińskiego oraz Agnieszki Michalskiej – Żyły.

Intencją książki jest inspirowanie do wprowadzania metod, sposobów i takiego stylu pracy z uczniami/studentami/uczestnikami szkoleń, które wyzwalają kreatywność własną i zespołową i są wsparciem w procesie adaptacji do zmian.

Rozmowę nagraliśmy w ramach działalności grupy facebookowej Mądrze o Edukacji. Grupa jest platformą wymiany doświadczeń na polu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży w przedszkolach oraz szkołach.