Ceraneum – badacze sami o sobie – Maciej Kokoszko, Krzysztof Jagusiak, Zofia Rzeźnicka

Opublikowano: 18 lutego 2022
Plansza

Co jest NAJ? Odpowiedzi może być wiele, ale jedna jest pewna Ceraneum – Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Południowo-Wschodniej im. Waldemara Cerana jest jednym z najlepszych ośrodków badawczych na Uniwersytecie Łódzkim.

Tworzą je wybitni badacze, młodzi doktorzy oraz ambitni doktoranci – wszyscy są profesjonalistami w swoich dziedzinach.

Efektem ich działań są międzynarodowe projekty naukowe, powiększający się księgozbiór sygnowany przez Centrum oraz znana w świecie nauki marka.

W ramach działalności Ceraneum publikuje w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego w języku polskim oraz w językach kongresowych rozpoznawalne i cenione serie wydawnicze – Series Ceranea oraz Byzantina Lodziensia.

Ceraneum patronuje Profesor Waldemar Ceran, uznany w świecie historyk późnego antyku i Bizancjum. To jego byli studenci w 2010 r. powołali do życia ośrodek.

• A kto dziś tworzy Ceraneum
  • W jaki sposób pasja staje się profesją
  • Czym się zajmują i co planują badacze z Ceraneum
  • Nikt nie opowie o tym lepiej, niż oni sami.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z filmów o Centrum Ceraneum, w którym prof. Maciej Kokoszko, dr Krzysztof Jagusiak oraz dr Zofia Rzeźnicka opowiadają o naukowej „kuchni”