Społeczne doświadczenia miasta na przykładzie Łodzi

Opublikowano: 1 października 2021
spol doswiadczenia
Celem artykułu, jaki ukazał się w czasopiśmie naukowym Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego „Konwersatorium Wiedzy o Mieście”, jest zobrazowanie różnych aspektów życia społecznego w przestrzeni powojennej Łodzi przy wykorzystaniu metody biograficznej (9 wywiadów biograficznych/osobistych narracji).
Praca stanowi studium relacji społecznych uwzględniających punkt widzenia indywidualnego narratora, który pozwala przenieść się w minione lata, poznać wygląd miasta oraz sposoby spędzania czasu przez jego mieszkańców. Uzyskane wyniki pokazują różnorodny przebieg życia i różne warunki mieszkaniowe oraz codzienne czynności, jakimi zajmowali się w okresie swojego dzieciństwa i młodości badani mieszkańcy Łodzi.
Tekst dostępny jest TUTAJ.