Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen w bazie Scopus

Opublikowano: 16 kwietnia 2021
convivium scipus

Z przyjemnością informujemy, że czasopismo naukowe Uniwersytetu Łódzkiego Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen  zostało przyjęte do prestiżowej bazy naukowej SCOPUS.

Czasopismo publikuje artykuły, wydawnictwa źródłowe, recenzje, polemiki i inne formy wypowiedzi o charakterze naukowym dotyczące historii powszechnej (od starożytności do czasów współczesnych) i historii Polski (poczynając od okresu piastowskiego i przedpiastowskiego).

SCOPUS jest największą na świecie bazą bibliograficzną. Znajduje się tu ponad 70 milionów prac i  około 39 tysięcy czasopism. Każde źródło obecne w bazie przed przyjęciem przechodzi przez ocenę merytoryczną realizowaną przez niezależną radę. Proces oceny czasopism zgłaszanych przez redakcje lub wydawców do indeksowania w bazie SCOPUS obejmuje dwa etapy: etap oceny spełnienia tzw. kryteriów minimalnych, a następnie – w przypadku ich spełnienia – etap pełnej oceny merytorycznej przez niezależną radę Content and Selection and Advisory Board (CSAB). Proces oceny czasopisma trwa od kilku miesięcy do ponad roku ( więcej na www.elsevier.com )

Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen  jest rocznikiem wydawanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest czasopismem o zasięgu międzynarodowym, finansowanym ze środków Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Publikuje artykuły w języku niemieckim i angielskim z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa germanistycznego oraz dydaktyki nauczania języka niemieckiego jako języka obcego.

Redaktorki Prowadzące

Prof. Dr. Gudrun Heidemann, Prof. Dr. Joanna Jabłkowska, Prof. Dr. Beata Mikołajczyk

Redakcji serdecznie gratulujemy!