Research in Language – nowy numer

Opublikowano: 23 lutego 2021
nowy numer

Miło nam poinformować, iż ukazał się nowy numer Research in Language 17.2_2019

Research in Language (RiL) – międzynarodowe czasopismo naukowe Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, wydawane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Celem periodyku jest publikowanie najnowszych badań w dziedzinie językoznawstwa i pokrewnych dyscyplin, ukierunkowanych na komunikację międzyludzką. Kwartalnik publikuje oryginalne artykuły badawcze i recenzje książek z zakresu fonetyki, fonologii, morfologii, składni, semantyki i pragmatyki, ale także przedstawiające wyniki badań różnorodnych aspektów języka: poznawczego, psychologicznego, instytucjonalnego czy społecznego, prowadzonych wielowymiarowo, interdyscyplinarnie. Recenzja tekstów prowadzona jest zgodnie z modelem double blind review. Wszystkie artykuły dostępne są w Otwartym Dostępie (Open Access) na licencji CC BY-NC-ND.

W najnowszym numerze polecamy:

The Vowel System of Podhale Goralian

Jerzy Rubach, Tomasz Łuszczek

Polish Migrant Community in Ireland: the Use of Irish English Slit-t

Izabela Grabarczyk

Poster, Poster on the Wall, Do You Really Mean it All? Decoding Visual Metaphor ‘Global Warming’ in Public Awareness Campaigns

Marina Platonova

Prosodically-conditioned Syllable Structure in English

Paula Orzechowska, Janina Mołczanow, Michał Jankowski

An Analysis of Certainly and Generally in Late-Modern English English History Texts

Francisco J. Álvarez-Gil

Specialized Knowledge Representation: from Terms to Frames