Łódź w czasach wojny polsko-bolszewickiej – dyskusja

Opublikowano: 2 października 2020
wyd 1920 B (2)

Zapraszamy na spotkanie wokół książki “Łódź i łodzianie wobec wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku” pod red. Witolda Jarno i Przemysława Waingertnera.

W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej warto zadać pytanie o znaczenie Łodzi, jako ważnego ośrodka miejskiego, administracyjnego, komunikacyjnego i wojskowego w czasach wojny polsko-bolszewickiej.
O działaniach łódzkiego samorządu, a także o sytuacji, postawach politycznych i działalności przedstawicieli łódzkiej społeczności w latach 1920-1921 – rozmawiać będą historycy i muzealnicy: prof. Przemysław Waingertner, prof. Witold Jarno, prof. Krzysztof Lesiakowski, dr Agnieszka Jędrzejewska i Konrad Czernielewski.
Spotkanie odbędzie się 8 października 2020 r. o godz. 18.00 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (ul. Gdańska 13).
Organizatorzy: Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Wydział Filozoficzny-Historyczny UŁ i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.
*Z uwagi na sytuację epidemiologiczną liczba widzów zostanie ograniczona do 25 osób. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i zabranie maseczek ochronnych.