Czasopisma naukowe UŁ w bazach Modern Language Association

Opublikowano: 12 listopada 2019
WUL_MLA_Baner_(1200x830)_2019_11_08_KT

Z przyjemnością informuję, że 10 czasopism afiliowanych przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zostało przyjętych do baz MLA Directory of Periodicals i MLA International Bibliography:

1. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica
  2. Acta Universitatis Lodziensis. Kształcenie Polonistyczne Cudzoziemców
  3. Analyses/Rereadings/Theories: A Journal Devoted to Literature, Film and Theatre
  4. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Linguistica
  5. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Romanica
  6. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Rossica
  7. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Germanica
  8. Logopaedica Lodziensia
  9. e-Scripta Romanica
  10. Germanistisches Jahrbuch Polen

Modern Language Association – to organizacja zrzeszająca badaczy zajmujących się  literaturą oraz językami  współczesnymi.

MLA International Bibliography jest dostępna jako internetowa baza danych zawierająca ponad 2,8 miliona rekordów i stale aktualizowana przez specjalistów związanych z literaturoznawstwem, kulturoznawstwem i językoznawstwem. Katalog można znaleźć na serwerach EBSCO.

MLA International Bibliography zawiera szczegółowe informacje bibliograficzne na temat publikacji naukowych związanych tematycznie z:

• literaturą
  • teorią i krytyką literacką
  • filmem, radiem, telewizją, teatrem
  • językoznawstwem
  • nauczaniem języka, literatury oraz retoryki i kompozycji na poziomie akademickim
  • historią druku i publikacji

MLA Directory of Periodicals – źródło informacji dla naukowców poszukujących odpowiedniego czasopisma do opublikowania wyników swoich badań oraz dla bibliotekarzy pracujących nad identyfikacją publikacji, które najlepiej odpowiadają potrzebom ich instytucji. Katalog zawiera szczegółowe informacje na temat publikacji, wymagań dotyczących zgłaszanych tekstów dla tysięcy czasopism i serii monograficznych, mieszczących się w głównych obszarach tematycznych MLA.

Gratulujemy Redakcjom!