Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen 2018 – nowy numer!

Opublikowano: 12 listopada 2019
no wy nu mer(1)

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego  „Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen” (2018). Periodyk jest rocznikiem wydawanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest czasopismem o zasięgu międzynarodowym, finansowanym ze środków Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Publikuje artykuły w języku niemieckim i angielskim z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa germanistycznego oraz dydaktyki nauczania języka niemieckiego jako języka obcego.

W związku z przypadającą na 2018 rok 170. rocznicą Wiosny Ludów (1848-1849) oraz 100. rocznicą niemieckiej rewolucji listopadowej głównym tematem artykułów zebranych w roczniku 2018 stało się zjawisko rewolucji. Autorzy opracowań rozpatrują zagadnienie z perspektywy filozoficznej, literaturoznawczej i kulturoznawczej.

Zapraszamy do lektury!