Spotkanie z Konradem Banasiem w Księgarni Odkrywcy

Opublikowano: 8 listopada 2019
baner

Zapraszamy na spotkanie z Konradem Banasiem, autorem książki „Odrodzona Rzeczpospolita na rynkach zamorskich. Handel polsko-arabski w latach 1918-1939″.

Publikacja dotyczy wymiany handlowej Polski z państwami Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu w okresie międzywojennym. Na tle ogólnej sytuacji odrodzonej Rzeczypospolitej oraz ewolucji relacji handlowych z zagranicą przedstawiono nowy układ geopolityczny w świecie arabskim uwarunkowany stopniem niezależności i potencjałem poszczególnych krajów. Ukazano sytuację polityczną i gospodarkę państw regionu, a także eksport i import między Polską a danym krajem w latach 20. i 30., co pozwoliło na wskazanie dynamiki obrotów handlowych. Podkreślono też rolę transportu i targów w rozwijaniu współpracy handlowej. Książka ukazała się w serii 100 Lat Niepodległości.

Autor, Konrad Banaś jest historykiem młodego pokolenia związanym z Uniwersytetem Łódzkim. Interesuje się stosunkami polsko-arabskimi, sytuacją polityczno-gospodarczą Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu oraz przeszłością Zduńskiej Woli i okolic.
Kiedy: 13 listopada 2019 roku (środa) o godzinie 18.00

Gdzie: Księgarnia Odkrywcy w Łodzi przy ulicy Narutowicza 46

Organizatorzy: Księgarnia Odkrywcy, Wydz. Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego, Obserwator Międzynarodowy i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Wydarzenie na Facebooku