Folia Litteraria Polonica Nr 3(49)

Opublikowano: 9 kwietnia 2019
cover_issue_360_pl_PL

Polecamy 3(49) numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica”.

Tytuł tomu: “Bowaryzm”

Redaktor naczelny: prof. dr hab. Marzena Woźniak-Łabieniec

Zeszyt stanowi zbiór piętnastu artykułów naukowych poświęconych rozmaitym obliczom bohatera bowarystycznego w literaturze francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjskiej, fińskiej, norweskiej i polskiej na przełomie XIX i XX wieku. Autorzy analizują nie tylko wielopostaciowość wątków inspirowanych najsłynniejszą powieścią Flauberta, ale również ukazują szerszy obraz bowaryzmu jako kondycji społecznej, której istotą jest zniewolenie jednostki przez wytwory kultury masowej, zaś konsekwencją – śmiertelna „choroba przenoszona przez tekst”.

Wszystkie artykuły dostępne są w Otwartym Dostępie (Open Access) na licencji CC BY-NC-ND

Czytaj wszystkie artykuł;y

Czasopismo jest objęte Programem Wsparcia MNiSW