Promocja!

Reformacja

Opis produktu

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki, które zmieniają sposób myślenia!

Reformacja to przystępne omówienie procesu, który stworzył nowoczesną Europę. Czym była Reformacja? Siłą postępu i wolności czy przyczyną konfliktów i podziałów? Pierwszorzędnym przykładem zdolności religii do inspirowania zmian społecznych czy może ostrzegawczą opowieścią o fanatyzmie i nietolerancji w imię wiary?

*

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Przeczytaj recenzję Plskiego Towarzystwa Ewangelickiego – TUTAJ.

Dowiedz się więcej na naszym BLOGU.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Spis ilustracji 9
Wprowadzenie 11
1. Reformacje 21
2. Zbawienie 55
3. Polityka 75
4. Społeczeństwo 91
5. Kultura 109
6. Inni 127
7. Dziedzictwo 147
Kalendarium 155
Lektury polecane 161
Indeks 165

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Na razie brak recenzji produktów.

Napisz pierwszą opinię o “Reformacja”

Tagi: , , , , ,
DOSTĘPNE PRODUKTY:
  • EPUB
  • MOBI
Ilość:
For deliveries outside Poland contact us by e-mail before ordering: piotr.koska@uni.lodz.pl