Promocja!

978-83-7969-037-4
    Język publikacji:

Opis produktu

Mark Johnson, amerykański filozof, urodzony w roku 1949 w Kansas City (Missouri). Profesor na Wydziale Filozofii Uniwersytetu w Oregonie. Jego zainteresowania badawcze dotyczą filozofii umysłu i ucieleśnienia poznania, kognitywistyki i językoznawstwa kognitywnego. Autor prac dotyczących filozofii Johna  Deweya, Immanuela Kanta, a także etyki. Polskiemu czytelnikowi jest znany jako współautor (z Georgem Lakoffem) książki Metafory w naszym życiu, poświęconej metaforycznemu charakterowi ludzkiego języka, a w efekcie – myślenia.

Ta książka jest o znaczeniu – czym ono jest, skąd się bierze i jak się tworzy. Jej tematem przewodnim jest spostrzeżenie, że znaczenie wyrasta z naszych trzewiowych reakcji na życie i jego cielesnych uwarunkowań. Zrodzono nas na ten świat jako stworzenia z ciała i to właśnie poprzez nasze cielesne percepcje, ruchy, emocje bądź czucia owo znaczenie staje się możliwe i przybiera takie formy, jakie widzimy. Od tego dnia wrzucenia nas w świat – kopiących i krzyczących – nasze swoiste formy inkarnacji wyznaczają kształty tego, co i jak dla nas znaczy.

Ze słowa wstępnego

Więcej o książce na blogu Wydawnictwa UŁ