„Charakterystyka wad postawy ciała. Diagnoza‚ kompensacja i korekcja” – nowość w Wydawnictwie UŁ

Opublikowano: 10 lipca 2024
KRE WWW

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją Anny Makarczuk: „Charakterystyka wad postawy ciała. Diagnoza‚ kompensacja i korekcja”. Książka dedykowana jest przede wszystkim nauczycielom (nie tylko wychowania fizycznego), trenerom, rodzicom, studentom, którzy w przyszłości będą dbali o prawidłowy rozwój podopiecznych.

Zwiększająca się z roku na rok liczba dzieci z wrodzonymi, a także czynnościowymi wadami postawy wymaga dobrego przygotowania osób, które będą uczestniczyć w procesie korygowania szkodliwych zmian.

Sedenteryjny tryb życia, stanowiący charakterystyczną cechą obecnych czasów, buduje zapotrzebowanie na właściwie przygotowanych specjalistów w tej dziedzinie. Istotne jest także uświadamianie rodziców, odgrywających ważną rolę w kształtowaniu sylwetek swoich pociech.

Dr Anna Makarczuk odpowiada na wskazane potrzeby, prezentując treści teoretyczne w przydatny i przystępny sposób (nawet dla niewyspacjalizowanego odbiorcy). Podręcznik zawiera pomocnicze ilustracje i praktyczne porady. Jest dostępny w księgarni WUŁ – w wersjach elektronicznej i papierowej.