Mądrze o pracach domowych – webinar

Opublikowano: 17 maja 2024
1200-800-webinar-prace-domowe

Od kilku tygodni mamy do czynienia w szkołach z niemalże całkowitym brakiem możliwości zadawania obowiązkowych prac domowych. Działanie Ministerstwa Edukacji Narodowej wywołało dużą dyskusję wśród społeczności szkolnej, która trwa do tej pory.

Sondaże i badania wskazują, że stosunek do obowiązkowych prac domowych nie jest jednoznaczny. Część społeczeństwa okazuje radość, z kolei inni nie są do końca zadowoleni z tego rozwiązania.

Jak to zatem jest z tymi pracami domowymi? Czy są nam potrzebne? Jakie są plusy i minusy ich zadawania? Czy mają sens? Jak sytuacja z pracami domowymi wygląda w innych krajach?
I wreszcie czy da się z nich całkowicie zrezygnować, a może jest to zupełnie niemożliwe?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania “Mądrze o pracach domowych!”,

które odbędzie się w piątek 24 maja 2024 roku o godz. 17.30.

Webinar będzie transmitowany na profil Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego w serwisie FACEBOOK.

Zapraszamy na rozmowę z naszymi gośćmi:

• prof. Romanem Leppertem – pedagogiem, profesorem nauk społecznych, związanym z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, twórcą fenomenu edukacyjnego “Akademickiego Zacisza“, które łączy świat akademicki z praktyką.
  • dr Magdaleną Błędowską – nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, etyki oraz terapeutką w Szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi. Nauczycielką akademicką z wieloletnim doświadczeniem. Autorką artykułów i publikacji naukowych. Pasjonatką świata i jego oraz podróży.
  • Anną Schmidt-Fic, nauczycielką matematyki z 27-letnim stażem pracy w wielkopolskich liceach, absolwentką wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Aktywistką edukacyjna zaangażowana w działania na rzecz dobrej edukacji. Liderką i współtwórczynią nauczycielskiej inicjatywy Protest z Wykrzyknikiem. Współorganizatorką kampanii i inicjatywy Wolna Szkoła. Absolwentką XV edycji programu Szkoły Liderów – Liderzy PAFW. Współautorką raportu Leberté “Umowa społeczna dla edukacji”.

Rozmowę poprowadzi Marta Szymczyk – nauczycielka, pedagożka szkolna, aktywistka społeczna. Autorka bloga edukacyjnego „Nieszablonowa pedagożka”.