ZA SŁOWO | Panel dyskusyjny o tłumaczeniu tekstów filozoficznych

Opublikowano: 10 maja 2024
Data wydarzenia: 17/05/2024
festiwal

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na PANEL DYSKUSYJNY O TŁUMACZENIU TEKSTÓW FILOZOFICZNYCH, który odbędzie się w ramach Festiwalu Translatorskiego „ZA SŁOWO” (17-19 maja 2024).
Jego gośćmi będą twórcy związani z naszą oficyną, uprawiający od lat sztukę przekładu w dziedzinie filozofii.

Należą do nich:

Zaproszeni goście – opowiedzą o wyzwaniach i trudnościach, związanych z tłumaczeniem zarówno klasyki, jak i nowych, współczesnych dzieł z zakresu szeroko pojętej filozofii.

Rozmowę poprowadzi Paulina Frankiewicz.

Panel odbędzie się:

w piątek, 17 maja 2024 r.
o godzinie 19:00
w Auli A4 (I piętro) Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Pomorska 171/173, Łódź

Główne cele Festiwalu to upowszechnianie wiedzy na temat przekładu we współczesnej humanistyce, zwiększenie świadomości czytelników iintegracja środowiska.

Program obejmuje spotkania autorskie, wykłady, debaty, jak również warsztaty mistrzowskie z laureatem Nagrody im. Juliana Tuwima, pisarzem i tłumaczem, Markiem Bieńczykiem.

Pełny program Festiwalu odbywającego się w dniach 17-19 maja 2024, wraz z miejscami spotkań (Wydział Filologiczny lub Dom Literatury), dostępny jest na facebookowej stronie wydarzenia.

Uczestnictwo w evencie jest bezpłatne, jedynie na warsztaty mistrzowie z Markiem Bieńczykiem obowiązują zapisy.

Organizatorami wydarzenia są Dom Literatury w Łodzi oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.