“Barbara Hoff. Królowa kreatywności”: Spotkanie autorskie

Opublikowano: 26 kwietnia 2024
HOFF WWW
Kreatorka niosąca ludziom nadzieję na stylowe życie, pełna idei w epoce niedostatku, gotowa do kompromisu jedynie w wyborze tworzywa kreacji. Taka właśnie jest „Barbara Hoff. Królowa kreatywności” – bohaterka najnowszej publikacji w serii „PRL. Biografie”, ukazującej się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.
Wspólnie z Mediateką Memo w Łodzi, zapraszamy na spotkanie poświęcone książce, które odbędzie się 16.05.2024 r., o godzinie 17:30.
W spotkaniu udział wezmą autorki książki „Barbara Hoff. Królowa kreatywności” – Doktor Joanna Dobkowska-Kubacka i Profesor Aneta Pawłowska.
Doktor Joanna Dobkowska-Kubacka jest m.in. autorką powieści “Medium” oraz współautorką książki popularnonaukowej “W cieniu koronkowej parasolki. O modzie i obyczajach w XIX wieku”. Publikowała liczne artykuły naukowe w pismach akademickich, a także artykuły popularnonaukowe w magazynach zajmujących się sztuką i projektowaniem wnętrz.
Profesor Aneta Pawłowska pracuje w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się historią malarstwa i rzeźby XIX–XXI wieku, udostępnianiem sztuki osobom z niepełnosprawnościami oraz kulturą i sztuką subsaharyjską. Jest autorką, współautorką i redaktorką licznych artykułów naukowych i książek oraz kierowniczką grantów z NCBIR, EU, NAWA oraz stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.
Spotkanie poprowadzi Dr Małgorzata Możdżyńska-Nawotka – kuratorka Działu Tkanin i Ubiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, autorka wielu znakomitych książek poświęconych historii mody, w tym: “O modach i strojach”, “Od zmierzchu do świtu. Historia mody balowej”, “Moda stanu wojennego”.