“AUL. Folia Litteraria Polonica” indeksowane w prestiżowej bazie Scopus.

Opublikowano: 15 listopada 2023
DFDR

Z radością informujemy, że czasopismo Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica zostało przyjęte do prestiżowej bazy Scopus.

Scopus  jest największą na świecie bazą bibliograficzną. Każde źródło przed włączeniem do indeksowania w bazie oceniane jest przez niezależną radę Scopusa (Scopus Content Selection and Advisory Board – CSAB). Ewaluacja obejmuje dwa etapy: pierwszy, sprawdzający tzw. kryteria minimalne, które kwalifikują czasopismo do kolejnego etapu – pełnej oceny merytorycznej. Proces opiniowania danego tytułu trwa od kilku miesięcy do ponad roku!

Celem czasopisma Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica jest publikowanie wysokiej jakości oryginalnych treści naukowych dotyczących szeroko pojętej literatury, słowa oraz wkład w rozwój polskiego i międzynarodowego środowiska akademickiego poprzez upowszechnianie teorii literaturoznawczych oraz wyników literacko-kulturowych badań empirycznych, a także wymiana myśli naukowej oraz integracja środowiska literaturoznawczego. Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica dokumentuje ponadto proces rozwoju polskiej nauki literaturoznawczej poprzez publikacje sprawozdań z konferencji naukowych czy książek i monografii. Zakres tematyczny Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica obejmuje takie dziedziny naukowe, jak literaturoznawstwo, teoria literatury, metodologia naukowa oraz komunikacja i dziennikarstwo.

Punkty MEiN: 70

Redaktorem naczelnym czasopisma jest Marzena Woźniak-Łabieniec.