Warsztaty uważności dla dzieci pt. „Blisko natury”

Opublikowano: 28 czerwca 2022
aktualnosc www 1200 x 830

Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat oraz ich rodziców/opiekunów do udziału w warsztatach uważności pt. „Blisko natury”.

Głównym celem warsztatów będzie trening uważności i ćwiczenie koncentracji uwagi z wykorzystaniem otaczającej nas przyrody, a także zdobycie umiejętności redukowania napięcia poprzez stosowanie różnorodnych technik relaksacyjnych.

Warsztaty poprowadzi Marta Szymczyk (Nieszablonowa pedagożka), pedagożka, nauczycielka etyki, aktywistka edukacyjna. W roku 2021 otrzymała specjalne wyróżnienie od Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w XI edycji Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman.

Zajęcia przygotowane zostały na podstawie publikacji Gabrieli Dobińskiej i Angeliki Cieślikowskiej – Ryczko pt. Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii. Scenariusze pracy z dziećmi i młodzieży. Autorki na co dzień są związane z Pracownią Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ.

Po warsztatach będzie czas dla dzieci na zabawę, a dorośli będą mogli już indywidulanie zadać pytania prowadzącej związane z tematyką warsztatu.

W czasie wydarzenia będzie także możliwość zwiedzenia wystawy prezentującej dorobek wybitnego łódzkiego artysty Grzegorza Sztabińskiego pt. Hommage à Grzegorz Sztabiński – „Ciąg dalszy…”

Ilość miejsc: 15 (decyduje kolejność zgłoszeń – prosimy o informację w przypadku mailowego potwierdzenia zapisu dziecka oraz ewentualnej rezygnacji z udziału)

Wydarzenie bezpłatne

Zapisy: marta.szymczyk@uni.lodz.pl