Przegląd Socjologii Jakościowej | Tom 17 Nr 4 (2021)

Opublikowano: 20 grudnia 2021
PSJ_Artboard 2

Nowy numer Przeglądu Socjologii Jakościowej jest już dostępny. Czasopismo jest kwartalnikiem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, które kontynuuje refleksję nad jakościową i interpretatywną drogą uprawiania socjologii. Redakcja dąży do współpracy, integracji i rozwoju środowiska naukowego, a swoją inicjatywę podejmuje w imię wartości takich jak: indywidualność, równość, tolerancja, społeczność, nauka, ludzkość.

W tym numerze:

• Paulina Bunio-Mroczek podejmuje refleksję w nurcie nowej socjologii dzieci i dzieciństwa skupiając się na problemach metodologii i etyki badań z udziałem dzieci (PDF)
  • Paweł Ćwikła wykorzystuje perspektywę socjologii literatury parafrazując tutuł opowiadania Jorge Louisa Borgesa jako Lucien Goldmann, autor “Don Kichota”. (PDF)
  • Tomasz Marcysiak relacjonuje jak fotografia socjologiczna może stać się medium reportażu dialogicznego (PDF)
  • Beata Pawłowska ukazuje zależność pomiędzy emocjami personelu medycznego, a statusem i władzą zawodów związanych z pracą w szpitalach (PDF 🇬🇧)
  • Izabela Ślęzak zastanawia się i podpowiada jak wykorzystywać komunikator Skype w badaniach jakościowych (PDF)
  • Marcin Gacek recenzuje książkę Krzysztofa Łęckiego “Stadiony świata. Pomiędzy Gemeinschaft i Gesellschaft” (PDF)

Zapraszamy do lektury numeru (PDF)!