Anna Krasnova o derekrutacji w okresie pandemii

Opublikowano: 7 maja 2021
PAP akt

Pandemia koronawirusa oraz związane z nią ograniczenia i restrykcje zarówno w życiu społecznym, jak i gospodarczym sprawiły, że firmy, by przetrwać, muszą podejmować coraz to bardziej radykalne decyzje, w tym związane z redukcją zatrudnienia.

Tymczasem wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy zwolnienia pracowników są rzeczywiście konieczne?

Zapraszamy do lektury tekstu eksperckiego autorstwa dr Anny Krasnovej, który ukazał się w Serwisie Samorządowym PAP.

Tekst dostępny jest TUTAJ.

Dr Anna Krasnova

Adiunkt w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (2019). Autorka 24 publikacji naukowych (w tym 6 obcojęzycznych). Jej zainteresowania badawcze to: nowoczesne formy rekrutacji i selekcji pracowników, turystyka biznesowa, budowanie marki pracodawcy oraz derekrutacja.

Autorka przygotowywanej do opublikowania w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego w lipcu 2021 roku publikacji pt. Kształtowanie relacji pomiędzy pracodawcą a byłymi pracownikami.