Osoby starsze i ich potrzeby jako wyzwanie dla edukacji i rynku pracy

Opublikowano: 19 kwietnia 2021
PAP wieczorkowska

Polityka senioralna wydaje się jednym z priorytetowych obszarów działania wielu państw stojących w obliczu starzenia się społeczeństw. Zapewnienie wsparcia oraz włączanie seniorów do głównego nurtu życia społecznego to od kilkunastu lat sztandarowe hasła strategii działań na poziomie międzynarodowym, regionalnym, krajowym i lokalnym. Czy jednak te strategie rzeczywiście znajdują swoje odzwierciedlenie w działaniach i – co za tym idzie – czy działania te przynoszą oczekiwane efekty?

Zapraszamy do lektury artykułu naukowego w Samorządowym PAP pr. Osoby starsze i ich potrzeby jako wyzwanie dla edukacji i rynku pracy,

Tekst pierwotnie został opublikowany w czasopiśmie naukowym Uniwersytetu Łódzkiego Acta Universitatis Lodziensis. Folia Oeconomica 1(346) 2020.

To ogólnodostępny dwumiesięcznik naukowy, dostępny online, który publikuje oryginalne artykuły teoretyczne i empiryczne, a także odnoszące się do polityk i przeglądowe, obejmujące wszystkie dyscypliny nauk ekonomicznych i dyscypliny pokrewne.

DOI: http://dx.doi.org/10.18778/0208-6018.346.08