Zmarł prof. Tomasz Bekrycht

Opublikowano: 12 marca 2021
grafiki

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł dr hab. Tomasz Bekrycht, prof. UŁ, Prodziekan ds. nauki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Angażując się w propagowanie nauki pełnił m.in. funkcje redaktora serii wydawniczej Uniwersytetu Łódzkiego Jurysprudencja, vice-redaktora czasopisma Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica  oraz redaktora tomu tematycznego (prawo) czasopisma Filozofia Publiczna i Edukacja Demokratyczna Wydawnictwa Naukowego Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu.

Był również członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej – Sekcja Polska IVR oraz opiekunem naukowym Studenckiego Koła Teorii, Filozofii i Socjologii Prawa działającego przy Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UŁ.