Convivium indeksowane w Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Opublikowano: 28 stycznia 2021
convivium

Z przyjemnością informujemy, że czasopismo naukowe Uniwersytetu Łódzkiego  „Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen ”  zostało przyjęte do bazy Directory of Open Access Journals (DOAJ).

DOAJ – Directory of Open Access Journals –  jest największym, cieszącum się autorytetem międzynarodowym katalogiem recenzowanych czasopism naukowych stworzonym przez Lund University. Jako serwis propagujący i promujący ideę otwartości w komunikacji naukowej sam również pozostaje zasobem otwartym – nieodpłatnie indeksuje i zapewnia dostęp do wysokiej jakości, ogólnodostępnych, recenzowanych czasopism

Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen  jest rocznikiem wydawanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest czasopismem o zasięgu międzynarodowym, finansowanym ze środków Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Publikuje artykuły w języku niemieckim i angielskim z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa germanistycznego oraz dydaktyki nauczania języka niemieckiego jako języka obcego.

Redaktorki Prowadzące

Prof. Dr. Gudrun Heidemann, Prof. Dr. Joanna Jabłkowska, Prof. Dr. Beata Mikołajczyk