Folia Oeconomica – nowy numer

Opublikowano: 26 listopada 2020
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Oeconomica” T. 4 Nr 349 (2020).

Czasopismo Acta Universitatis Lodziensis Folia Oeconomica (FoE) to  recenzowany, ogólnodostępny dwumiesięcznik naukowy, dostępny online,  powstały w 1980 roku – publikuje oryginalne artykuły teoretyczne i empiryczne, a także odnoszące się do polityk i przeglądowe, obejmujące wszystkie dyscypliny nauk ekonomicznych i dyscypliny pokrewne. FoE przyjmuje artykuły w języku angielskim lub polskim, w przypadku gdy poruszane zagadnienia interesują głównie polskich odbiorców.

Redaktor naczelny: prof. Dr hab.   Mariusz Plich

W najnowszym numerze polecamy:

Czynniki wpływające na niedoszacowanie cen emisyjnych pierwszych ofert publicznych akcji w Polsce

Przemysław Pomykalski, Piotr Filipiak

Ocena lokalnej polityki mieszkaniowej Łodzi i Krakowa w świetle wybranych aspektów

Artur Włodzimierz Parys

Wybrane problemy oceny jakości w badaniach internetowych – perspektywa statystyczna

Aleksandra Kupis-Fijałkowska

Reguła stopu dla estymacji prawdopodobieństw inkluzji na drodze symulacyjnej

Wojciech Gamrot

Ocena wybranych rozkładów teoretycznych trwania życia do analizy lojalności klientów na przykładzie europejskiego banku detalicznego

Dominik Kubacki, Robert Kubacki