Biuletyn Szadkowski w bazie DOAJ

Opublikowano: 26 listopada 2020
uniejowski

Z przyjemnością informujemy, że czasopismo naukowe Uniwersytetu Łódzkiego  „Biuletyn Szadkowski”  zostało przyjęte do bazy Directory of Open Access Journals (DOAJ).

DOAJ – Directory of Open Access Journals –  jest największym, ciaszącą się autorytetem międzynarodowym katalogiem recenzowanych czasopism naukowych stworzonym przez Lund University. Jako serwis propagujący i promujący ideę otwartości w komunikacji naukowej sam również pozostaje zasobem otwartym – nieodpłatnie indeksuje i zapewnia dostęp do wysokiej jakości, ogólnodostępnych, recenzowanych czasopism.

Czasopismo jest rocznikiem wydawanym we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Uniejów.

Biuletyn Szadkowski jest interdyscyplinarnym periodykiem, którego profil merytoryczny określa tematyka związana z regionem szadkowskim, rozumianym nie tylko w wymiarze współczesnym, ale także z uwzględnieniem historycznej roli i zasięgu oddziaływania Szadku, gdy był on jednym z głównych ośrodków miejskich centralnej Polski.

Czasopismo adresowane jest do środowiska akademickiego oraz praktyków zaangażowanych w realizację polityki społeczno-gospodarczej na szczeblu lokalnym i regionalnym, a także do społeczności regionu szadkowskiego.

Zakres tematyczny publikowanych prac obejmuje zarówno problematykę środowiska przyrodniczego i antropogenicznego, zagadnienia rozwoju społeczno-ekonomicznego, jak i szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe.

Biuletyn Szadkowski jest rocznikiem ukazującym się od 2001 r., wydawanym przez Uniwersytet Łódzki przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Szadek. Zawiera recenzowane artykuły oraz sprawozdania i notatki.

Redaktor naczelny: prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Marszał

Gratulujemy Redakcji!