Oblicza wojny. Ludzie wojny — dowódcy i podkomendni

Opublikowano: 23 kwietnia 2020
cover_issue_552_en_US FH

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Historica” Nr 105 (2019). Tytuł tomu: Oblicza wojny. Ludzie wojny — dowódcy i podkomendni (pod red. Witolda Jarno i Jarosława Kity).

Prezentowany 105 tom serii wydawniczej „Folia Historica” jest dopełnieniem dwóch wcześniejszych tomów (103 i 104) i zawiera pozostałe artykuły, będące rozszerzonymi wersjami referatów wygłoszonych na III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Oblicza wojny, która odbyła się w dniach 7–8 czerwca 2018 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego. Zamieszczony w niniejszym tomie zbiór 12 artykułów jest rezultatem studiów badawczych historyków zajmujących się problematyką ogólnohistoryczną, ukierunkowanych – zgodnie z tematem przewodnim wspomnianej konferencji – na szeroko rozumianym zagadnieniu Ludzie wojny.
/Od Redakcji/
Wszystkie artykuły można przeczytać TUTAJ