Kształcenie Polonistyczne Cudzoziemców – nowy numer!

Opublikowano: 15 stycznia 2020
cover_issue_450_pl_PL

Zapraszamy do lektury nowego numeru czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Kształcenie Polonistyczne Cudzoziemców” Nr 26 (2019). Tytuł zeszytu “Oblicza glottodydaktyki polonistycznej. Powiązania i inspiracje”.

Tom gromadzi 32 artykuły badawcze poświęcone historii i rozwojowi glottodydaktyki polonistycznej. Zgromadzony materiał porusza m.in. problematykę roli komunikacji pozawerbalnej w nauczaniu języka polskiego, wyboru strategii komunikacyjnych pozwalających na porozumienie z osobami słabo władającymi polszczyzną, wpływu mediów społecznościowych na naukę języka polskiego oraz funkcjonowaniu studiów polonistycznych w Seulu.

Redaktorki tomu: Grażyna Zarzycka, Beata Grochala, Iwona Dembowska-Wosik

Zapraszamy do lektury!

Zadanie realizowane ze środków MNiSW na podstawie umowy nr 302/WCN/2019/1 z dn. 28.08.2019 r. w ramach programu Wsparcie dla Czasopism Naukowych

indeks