Ekonomia Międzynarodowa nr 25 (2019)

Opublikowano: 20 maja 2019
cover_issue_381_pl_PL

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego “Ekonomia Międzynarodowa“. Redakcja  jest skoncentrowana na tematyce ponadnarodowych zjawisk gospodarczych zarówno w sferze finansowej, jak i realnej, w skali makro i mikro, w ujęciu historycznym i współczesnym.  Zeszyt gromadzi artykuły dotyczące zagadnień ekonomicznych w kontekście międzynarodowym. Teksty poruszają problematykę związaną z:

• funkcjonowaniem przedsiębiorstw społecznych w Indiach oraz ich działalnością na rzecz podniesienia standardu życia mieszkańców
  • przedstawieniem sposobu, w jaki kraje członkowskie UE zaangażowały się w zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego
  • analizą struktury towarowej polskiego eksportu w okresie akcesji do UE pod kątem zmian wartości sprzedaży
  • opracowaniem metodologii obliczania opłat czynszowych za użytkowanie gruntu uwzględniającej współczynniki, takie jak: sytuacja polityczno-ekonomiczna, geograficzna lokalizacja oraz społeczna użyteczność.

Redaktor naczelny: dr Piotr Gabrielczak

Czasopismo jest afiliowane przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

Czytaj wszystkie artykuły