Antologia twórczości literackiej Żydów w Łodzi / Spotkanie

Opublikowano: 7 maja 2019
Data wydarzenia: 16/05/2019
baner aktua wul 275 191

Zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi na spotkanie z autorami naukowego opracowania “Sztetl, szund, bunt i Palestyna. Antologia twórczości literackiej Żydów w Łodzi (1905-1939)”, najnowszej publikacji z serii Judaica Łódzkie wydanej nakładem Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.
W spotkaniu wezmą udział Krystyna Radziszewska z Uniwersytet Łódzki – Wydział Filologiczny, Ewa Wiatr z Centrum Badań Żydowskich / Center for Jewish Research oraz Dariusz Dekiert.
Spotkanie poprowadzi Joanna Podolska z Centrum Dialogu Łódź.

“Prezentowane w antologii teksty są przykładem zjawisk zachodzących w twórczości Żydów w Łodzi na początku XX wieku. Stanowi ona swoiste odbicie przemian społecznych, kulturowych, trendów, fascynacji i lęków cechujących młode żydowskie pokolenie zamieszkujące nowoczesną metropolię przemysłową”. (Ze wstępu)

Miejsce: Centrum Dialogu Łódź, ul. Wojska Polskiego 83
Kiedy: 16 maja 2019 / czwartek / 18:00
Wstęp wolny!

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia antologii oraz innych wybranych publikacji wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.