Folia Sociologica Nr 67 (2018)

Opublikowano: 5 kwietnia 2019
cover_issue_344_pl_PL

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Sociologica” Nr 67 (2018). Tytuł tomu: “Uniwersytet w perspektywie doświadczenia pokoleniowego”.

Redaktor naczelny tomu: Kaja Kaźmierska

Zeszyt zawiera zebrane i opracowane opowieści pracowników naukowych z rocznika 1947, które stanowią wartościowy zapis doświadczenia pokoleniowego oraz element obrazu historii społecznej socjologii łódzkiej. Poruszana w artykułach problematyka, chociaż poparta przykładami zakorzenionymi w jednym środowisku naukowym, odnosi się do uniwersalnych pytań – o miejsce uniwersytetu w biografii, jego rolę w procesie budowania i przekazywania wiedzy, sposób budowania środowiska akademickiego, znaczenie i wartość przekazu międzypokoleniowego i relację, jaka może/powinna łączyć następujące po sobie pokolenia naukowców i studentów.

Wszystkie artykuły dostępne są w Otwartym Dostępie (Open Access) na licencji CC BY-NC-ND

Czytaj wszystkie artykuły