Zapomniani łodzianie 1918 r. – live stream!

Opublikowano: 31 października 2018
Data wydarzenia: 10/11/2018
l STREAM

Zapomniani łodzianie 1918 r. –  Aleksander Napiórkowski i Aleksy Rżewski  – LIVE STREAM niepodległościowy!

Włączając się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski przypominamy postacie niebanalne,  które angażowały się w dzieło odzyskania wolności przez „polski Manchester” i wniosły wkład w budowę niepodległego państwa. Zapomniani łodzianie 1918 r. –  Aleksander Napiórkowski i Aleksy Rżewski – staną się bohaterami rozmowy organizowanej w Muzeum Fabryki w Manufakturze.

W dyskusji udział wezmą historycy z Instytutu Historii UŁ i zarazem autorzy szkiców biograficznych, które znalazły się w książce „Łódzcy bohaterowie 1918 roku” – Jolanta Daszyńska, Jarosław Kita i Adrianna Czekalska

Rozmowa będzie relacjonowana on-line. Każdy internauta będzie mógł wziąć w niej udział i zadać pytanie.

Transmisję live można będzie obejrzeć  10 listopada br., o godz. 15.00 na profilu Facebook Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego

Organizatorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego,  Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ, Muzeum Fabryki

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości! Oglądajcie nas na żywo!