“Zeszyty Wiejskie” w bazie Scopus

Opublikowano: 4 października 2022
039-5x8-Paperback-Book-with-iphone-COVERVAULT-Recovered

Z radością informujemy, że czasopismo “Zeszyty Wiejskie” zostało przyjęte do prestiżowej bazy Scopus.

Scopus jest największą na świecie bazą bibliograficzną. Każde źródło przed włączeniem do indeksowania w bazie oceniane jest przez niezależną radę Scopusa (Scopus Content Selection and Advisory Board – CSAB). Ewaluacja obejmuje dwa etapy: pierwszy, sprawdzający tzw. kryteria minimalne, które kwalifikują czasopismo do kolejnego etapu – pełnej oceny merytorycznej. Proces opiniowania danego tytułu trwa od kilku miesięcy do ponad roku!

“Zeszyty Wiejskie” są uznanym czasopismem afiliowanym przy Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jego redaktorem naczelnym jest dr Damian Kasprzyk.

“Zeszyty Wiejskie” powstały w 1998 r. jako czasopismo naukowe Interdyscyplinarnego Zespołu Badania Wsi Uniwersytetu Łódzkiego i od prawie ćwierć wieku  przyczyniają się do poznania problematyki wsi, której rola w kształtowaniu tożsamości społeczno-kulturowej wielu społeczeństw jest ogromna. Na łamach “Zeszytów Wiejskich” opublikowało swoje teksty około 500 autorów i autorek. Czasopismo jest unikatowym w skali kraju, interdyscyplinarnym rocznikiem naukowym, którego osią problemową jest wieś w całym spektrum zachodzących w niej zjawisk i procesów.