II Konferencja Naukowa ,,Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie”

Opublikowano: 29 kwietnia 2022
Konferencja DKN - post(1) (1)
Do naszego grona autorów dołączyło Dziennikarskie Koło Naukowe UŁ, z którym wydawać będziemy monografie pokonferencyjne. DKN od 2020 tworzy konferencję naukową ,,Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie”. 27 maja odbędzie się II edycja, do udziału w której gorąco zapraszamy.
Podobnie jak w ubiegłym roku, konferencja jako inicjatywa studencka jest skierowana przede wszystkim do studentów oraz doktorantów zajmujących się badaniami z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej.  Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o zagadnieniach ze świata mediów.
Do czynnego udziału zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin. Proponowane zagadnienia oscylują wokół następujących problemów:
– charakterystyka manipulacji w mediach;
– problematyka i granice propagandy;
– populizm w mediach;
– znaczenie oraz charakter współczesnych autorytetów medialnych;
– standardy rzetelności i etyki dziennikarskiej;
– znaczenie fake newsów we współczesnej retoryce medialnej;
– znaczenie dziennikarstwa obywatelskiego w kontekście dyskursu politycznego;
– zjawiska culture jammingu w mediach jako forma przeciwdziałania propagandzie;
– manipulacja wizualna, audialna oraz audiowizualna;
– manipulacja w reklamie i public relations;
Zgłoszenia do czynnego uczestnictwa (jako prelegent), jak i udziału biernego (jako słuchacz)
w konferencji prosimy przesłać za pomocą formularza:
Zgłoszenia do czynnego uczestnictwa będą przyjmowane do 6 maja 2022 r., do 10 maja otrzymają Państwo potwierdzenie o zakwalifikowaniu się. Zgłoszenia do udziału biernego będą przyjmowane do 25 maja 2022 r.
Link do wydarzenia TUTAJ.