Śladami uczuć i emocji | spacer filozoficzny dla dzieci

Opublikowano: 10 września 2021
3

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat oraz ich rodziców/opiekunów do udziału w spacerze śladami uczuć i emocji inspirowanym książką Grzegorza Kasdepke pt. „Wielka księga uczuć” w oparciu o merytoryczne przygotowanie na podstawie publikacji prof. Aldony Pobojewskiej związanej z Instytutem Filozofii UŁ pt. „Edukacja do samodzielności”.

Spacer będzie swoistym filozofowaniem z dziećmi w przestrzeni miejskiej nt. przeżywania własnych uczuć i emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Zastanowimy się nad tym, czym jest: radość, smutek, złość i strach. Wspólnie zadamy wiele pytań, na które będziemy starali się znaleźć odpowiedzi. Podczas spaceru będą wykorzystywane elementy metody dociekań filozoficznych.

Prowadzenie: Marta Szymczyk (Nieszablonowa pedagożka)

Ilość miejsc: 10 (decyduje kolejność zgłoszeń – w przypadku mailowego potwierdzenia zapisu dziecka oraz ewentualnej późniejszej rezygnacji z udziału w wydarzeniu prosimy o informację)

Zapisy: marta.szymczyk@uni.lodz.pl

Data wydarzenia: 18.09.2021r. (sobota) godz. 11.00

Czas trwania: ok. 60 min.

Miejsce spaceru // zbiórka: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/3 w Łodzi (wjazd/parking od ul. Północnej)

Przy ładnej pogodzie spacer odbędzie się na terenie ogrodu pałacu,
w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zostanie przeniesiony do pałacowych wnętrz.

Wydarzenie bezpłatne.

Prosimy o punktualność oraz o przyniesienie ze sobą otrzymanych e-mailowo zgód.