Folia Historica – Call for Papers

Opublikowano: 30 lipca 2021
call for papers FH

Redakcja czasopisma „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Historica” zaprasza do przesyłania artykułów do kolejnego zeszytu (2021/108). Teksty należy zgłaszać za pomocą Open Journal Systems do 15 października 2021 r.

Półrocznik przyjmuje wyłącznie artykuły o charakterze naukowym dotyczące historii powszechnej i dziejów Polski od starożytności do czasów współczesnych.

Teksty powinny być opracowane zgodnie z instrukcją redakcyjną. Periodyk indeksowany jest w kilku bazach referencyjnych o zasięgu międzynarodowym, m.in. ERIH Plus, Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH), Central and Eastern European Online Library (CEEOL) oraz Directory of Open Access Journals (DOAJ).
Wszystkie artykuły dostępne są w Otwartym Dostępie (Open Access) na licencji CC BY-NC-ND 4.0

Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Kontakt mailowy z Redakcją: aul@uni.lodz.pl