Adam Sadowski i Zbigniew Galar o mobilności podczas lockdownów w czasie pandemii Covid-19

Opublikowano: 8 lipca 2021
PAP

Po raz pierwszy w historii badań nad mobilnością, dzięki dostępności danych, możliwe jest pokazanie wpływu globalnych zjawisk, takich jak pandemia, na globalną mobilność. Adam Sadowski i Zbigniew Galar z Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadzili badania dla zobrazowania zależności pomiędzy lockdownem a mobilnością.  Przyjęli metodę pracy opartą na Big data, które znosi wszelkie ograniczenia w zakresie przestrzennym analizy.

Swoje badania, wraz z zespołem autorskim, opublikowali w prestiżowym czasopiśmie Journal of Big Data.

W Portalu Samorządowym PAP ukazało się streszczenie ich artykułu

Tekst dostępny jest TUTAJ.

Dr hab. inż. Adam Sadowski – profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Instytucie Logistyki i Informatyki. Doktor habilitowany w dziedzinie nauk ekonomicznych. Autor ponad 90 publikacji naukowych, ekspertyz, opinii w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw. Ekspert zewnętrzny w projektach krajowych i międzynarodowych z dziedziny logistyki. Członek Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Logistyków. Jego aktualne zainteresowania naukowe koncentrują się na problemach zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem w łańcuchach dostaw, cyfryzacji sieci dostaw, logistyce transfuzjologicznej.

Dr Zbigniew Galar – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, dr w dyscyplinie nauk o zarządzaniu w specjalizacji zarządzania ryzykiem w sektorze farmaceutycznym. Posiada doświadczenie w realizacji projektów w obszarze logistyki. Autor publikacji z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw i blockchain. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje pracę na różnych stanowiskach w krajowych i międzynarodowych korporacjach w sektorach farmaceutycznym, chemicznym i spożywczym. Aktualnie prowadzone badania dotyczą zarządzania dużymi zbiorami danych w celu optymalizacji łańcuchów dostaw.