Monika Fabińska o narzędziach SPI

Opublikowano: 22 czerwca 2021
PAP miniatura

Narzędzia SPI (inteligentne narzędzia wspierające proces tworzenia założeń strategicznych)  są popularyzowane przez środowiska badawcze oraz instytucje wspólnotowe na gruncie europejskim, Wciąż nie są jednak powszechnie stosowane przez interesariuszy sceny regionalnej. Monika Fabińska, ekspert z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wskazuje przyczyny tego zjawiska i opisuję metodę benchmarkingu wyników – narzędzia wspierającego zarządzanie rozwojem regionu w ramach instrumentarium SPI.

Tekst dostępny jest w Serwisie Samorządowym PAP

i dostępny jest TUTAJ.

Monika Fabińska adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego i ekspert ds. benchmarkingu. Prowadzi prace badawcze z zakresu zarządzania publicznego, w szczególności instrumentarium zarządzania innowacyjnym rozwojem regionu oraz zarządzania innowacjami. Specjalizuję się również w instrumentach wsparcia dla MŚP. Jest autorką ponad 20 publikacji oraz kilkunastu projektów finansowanych z budżetu UE zarówno dla MŚP, jak i jednostek samorządu terytorialnego. Stypendystka: Programu Erasmus i Marie Curie Actions – Transfer of Knowledge. Stażystka w Bundestagu w ramach programu Międzynarodowej Praktyki Parlamentarnej.

Autorka publikacji Kapitał regionalny a zarządzanie innowacyjnym rozwojem regionu.