Agata Antczak-Stępniak o zjawisku “zombie” na rynku nieruchomości

Opublikowano: 14 czerwca 2021
PAP baner

Każdy zapewne nie raz widział opuszczone, „nadgryzione zębem czasu” nieruchomości. Przyczyny ich porzucenia mogą być zróżnicowane: śmierć dotychczasowych właścicieli i brak zainteresowania nieruchomością spadkobierców, wyjazd za granicę, upadłości przedsiębiorstw itp. Te z nich, które utknęły w postępowaniu egzekucyjnym lub mają niewyjaśnioną sytuację prawną można nazwać zombie buildings, zwłaszcza kiedy z upływem lat ulegają znacznemu zużyciu technicznego i zaczynają straszyć jak na prawdziwe „zombie” przystało – w Serwisie Samorządowym PAP pisze dr Agata Antczak-Stępniak.

Tekst dostępny jest TUTAJ.

Agata Antczak-Stępniak – doktor nauk ekonomicznych i wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego (Katedra Inwestycji i Nieruchomości na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym). Autorka publikacji związanych z problematyką działalności deweloperskiej, w szczególności czynnikami wpływającymi na jej rozwój, oraz zjawiskiem zombie na rynku nieruchomości.

W 2021 r. opublikowała z zespołem autorskim w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego monografię pt. Rynek nieruchomości mieszkaniowych – współczesne aspekty przestrzenne, prawne i finansowe.

Materiał powstał przy współpracy z Wydawnictwem  Uniwersytetu Łódzkiego