Magdalena Wiśniewska o dobrym zarządzaniu miastem

Opublikowano: 21 maja 2021
PAP akt

Współczesne miasta stoją w obliczu konieczności reakcji na szereg zmian dokonujących się w ich otoczeniu. Przykładem jest starzejące się społeczeństwo czy gwałtowne zjawiska pogodowe wynikające ze zmian klimatu lub dynamiczne zmiany w oczekiwaniach mieszkańców w związku z postępem technologicznym. Czy miasto może pozostać obojętne wobec takich wyzwań?

Zapraszamy do lektury tekstu Magdaleny Wiśniewskiej, autorki książki Nowoczesne metody zarządzania sprawami publicznymi w mieście, który ukazał się w Serwisie Samorządowym Polskiej Agencji Prasowej.

Tekst dostępny jest TUTAJ.

Dr Magdalena Wiśniewska – Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem, na Wydziale Zarządzania, w Uniwersytecie Łódzkim. Koncentruje swoje zainteresowania naukowe i badawcze na współpracy różnych interesariuszy na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego. Jest autorką lub współautorką ponad 60 opracowań naukowych, w tym ostatnio wydanej sumptem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego książki Nowoczesne metody zarządzania sprawami publicznymi w mieście

Doradca, ekspert i uczestnik kilkunastu projektów naukowych, w tym międzynarodowych z zakresu współpracy międzysektorowej, kreowania środowiska lokalnego i regionalnego przyjaznego procesom innowacyjnym, współpracy uczelni wyższych z przedsiębiorstwami, rozwoju lokalnego i regionalnego.