Folia Iuridica – nowy numer

Opublikowano: 14 maja 2021
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica” Nr 94 (2020). Tytuł zeszytu “Entanglements of Law and Space“.

Czasopismo Folia Iuridica powstało jako seria wydawnicza, której pomysłodawcą był Profesor Jerzy Wróblewski. Początkowo był w niej prezentowany w formie artykułów głównie dorobek naukowy pracowników WPiA. Od kilku lat zamieszczane są również artykuły spoza Uniwersytetu.
Obecnie, zeszyty Folia Iuridica mają charakter tematyczny i jednocześnie interdyscyplinarny. Obejmują bowiem nie tylko zagadnienia z dziedziny prawoznawstwa podnoszone z perspektywy prawników, ale również jej aspekty widziane okiem: filozofów, logików, socjologów, psychologów i ekonomistów.

Punktacja MNiSW: 20 pkt (2019)

Liczba artykułów opublikowanych w ostatnim roku: 40

Redaktor naczelny: prof. dr hab. Marek Zirk-Sadowski

W najnowszym numerze polecamy

1. Splątania prawa i przestrzeni: wprowadzenie
    Michał Dudek, Piotr Eckhardt
  2. Nie-miejsca i prawo: wstępne rozważania
    Michał Dudek
  3. Budowa geografii wyobrażonych poprzez prawo: przypadek judaizacji pustyni Negew
    Ewa Górska
  4. Odrębne regulacje dotyczące Ziem Odzyskanych w prawie Polski Ludowej
    Piotr Eckhardt
  5. Formy i funkcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej a przestrzenny rozkład przestępstw przeciwko mieniu
    Jan Bazyli Klakla, Ewa Radomska, Michalina Szafrańska
  6. Analiza skupień w badaniach nad przestrzennym wymiarem zachowań spenalizowanych
    Andrzej Porębski
  7. Antagonizm centrum–peryferie w orzekaniu: studium przypadku o przestrzennym wymiarze polityczności
    Rafał Mańko
  8. Współczesne przejawy zasady osobowości prawa: współistnienie czy konflikt z zasadą terytorialności prawa?
    Hubert Izdebski