Folia Litteraria Polonica – nowy numer

Opublikowano: 30 kwietnia 2021
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica” Tom 59 Nr 4 (2020).

Tytuł zeszytu:

Kafka, Mrożek, Lem i inni – w kontekstach filozoficznych

/ Kafka, Mrożek, Lem and others – in philosophical contexts

Zeszyty gromadzi 11 tekstów,  które podejmują zagadnienia twórczości Franza Kafki i Sławomira Mrożka w kontekstach filozoficznych.

Czasopismo publikuje teksty literaturoznawcze, teoretycznoliterackie, metodyczne i dziennikarskie. Pismo jest kwartalnikiem. Dwa numery w roku są tematyczne, trzeci zawiera materiały z zakresu dziennikarstwa, czwarty to numer literaturoznawczy (gromadzący teksty o literaturze różnych epok oraz artykuły z zakresu, kulturoznawstwa,  teorii literatury i metodyki).

Redaktor naczelny: prof. dr hab. Marzena Woźniak-Łabieniec

Polecamy artykuły

Polecamy

1.        Uniwersytet w stanie podejrzenia. Na marginesie Sprawozdania dla Akademii Franza Kafki