Folia Sociologica – nowy numer

Opublikowano: 18 stycznia 2021
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Acta Universitatis Lodziensis. Folia Sociologica” Nr 74 (2020). Tytuł zeszytu: „Cinema, Film, Hero, Actor in Sociological Analyses and Research”  (pod redakcją Emilii Garncarek i Marcina Kotras)

Profil czasopisma Folia Sociologica obejmuje szeroko rozumianą problematykę społeczną. Intencją redakcji jest publikowanie artykułów będących wynikiem oryginalnych badań empirycznych indywidualnych i zespołowych. Redakcja otwarta jest na różne paradygmaty teoretyczne i metodologiczne. W czasopiśmie zamieszcza  artykuły mieszczące się w polu nauk społecznych i humanistycznych.

W bieżącym – anglojęzycznym numerze – polecamy:

Articles

1. Autonomiczność pacjenta w sieci – w wybranym obszarze refleksji teoretycznej i analizy empirycznej

Alicja Łaska-Formejster

1. Dyskryminacja osób z nadmierną masą ciała na rynku pracy

Martyna Krogulec

1. Umiędzynarodowienie studiów wyższych – dla kogo zyski, dla kogo straty?

Marek Butrym

1. Wychowawca czy edukator. Dwa spojrzenia pracowników oświaty na rolę nauczyciela

Beata Pawłowska

1. Partycypacja dzieci w badaniach społecznych wprowadzenie do zagadnienia