Folia Linguistica Rossica

Opublikowano: 15 stycznia 2021
nowy numer

Miło nam poinformować, że ukazał się kolejny numer zeszytu naukowego Acta Universitatis Lodziensis. Folia Linguistica Rossica 2019, Nr 18 pod redakcją Zoi Kucej, Iji Tuliny-Blumental i Agaty Piaseckiej

Seria akademicka Acta Universitatis Lodziensis. Folia Linguistica Rossica to specjalistyczne pismo naukowe, które działa przy Zakładzie Językoznawstwa Instytutu Rusycystyki UŁ.

Periodyk sprzyja integracji i aktywizacji w podejmowaniu badań w zakresie filologii rosyjskiej i szerzej – filologii wschodniosłowiańskiej. Na jego łamach zamieszczane są publikacje zarówno  pracowników UŁ, jak i autorów z polskich oraz zagranicznych ośrodków slawistycznych, z którymi Zakład Językoznawstwa od wielu lat współpracuje. W swoich dociekaniach naukowych autorzy prezentują ujęcia historyczne i współczesne, a także komparatystyczne.

Redaktor naczelna:
dr Agata Piasecka

W bieżącym numerze polecamy:

Пётр Червинский

Jarosław Wierzbiński