Turyzm – nowy numer

Opublikowano: 4 stycznia 2021
nowy numer

Polecamy nowy numer czasopisma naukowego Uniwersytetu Łódzkiego “Turyzm/Tourism” Vol 30 No 2 (2020).

Periodyk jest najstarszym polskim czasopismem naukowym o tematyce turystycznej. Wydawany jest przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego nieprzerwanie od 1985 r.

„Turyzm/Tourism” to czasopismo naukowe o charakterze interdyscyplinarnym. Jest jednym z niewielu tytułów w Polsce skierowanych do naukowców reprezentujących różne dyscypliny i zajmujących się problematyką turystyczną, w tym przede wszystkim do geografów, ekonomistów, socjologów oraz przedstawicieli innych nauk społecznych. Czasopismo prezentuje w głównej mierze wyniki najnowszych empirycznych badań nad współczesnymi zjawiskami dotyczącymi szeroko pojmowanej turystyki, hotelarstwa i rekreacji w Europie Środkowej, z uwzględnieniem ich lokalnej specyfiki i globalnego kontekstu.

W czasopiśmie wydawane są wyłącznie prace nigdzie wcześniej niepublikowane: artykuły teoretyczne, badawcze, przeglądowe oraz notatki naukowe zawierające wyniki cząstkowe oryginalnych badań empirycznych, a także recenzje, sprawozdania i głosy w dyskusji.

Artykułowi opublikowanemu w czasopiśmie „Turyzm/Tourism” przyznawane jest 20 pkt.

Redaktor naczelny: dr Andrzej Stasiak

W najnowszym numerze polecamy:

Leszek Butowski

Joanna Krupa, Elżbieta Nawrocka

Jolanta Barbara Jabłonkowska, Bogusław Stankiewicz

Maciej Dębski, Małgorzata Borkowska-Niszczota

Wiesław Alejziak, Bartosz Szczechowicz

Bożena Alejziak

Marta Sidorkiewicz

Peter Čuka, Bohuslava Gregorová

Sławoj Tanaś

Jing Yu, Azilah Kasim, Jayashree Sreenivasan, Hisham Dzakiria, Ahsan Ul Haq Magray