(Kontr-)rewolucja oświatowa – spotkanie z prof. Bogusławem Śliwerskim

Opublikowano: 20 listopada 2020
Data wydarzenia: 24/11/2020
baner www
Zapraszamy na spotkanie z prof. Bogusławem Śliwerskim, autorem publikacji „(Kontr-)rewolucja oświatowa. Studium z polityki prawicowych reform edukacyjnych”. Autor diagnozuje stan polskiej oświaty, analizując wydarzenia, reformy oraz działania kolejnych ministrów, które miały decydujący wpływ na jej obecny kształt.
Od wielu lat zauważa brak uspołecznienia szkół i stawia tezę, że ostatnia reforma szkolnictwa ma charakter radykalnej zmiany, której celem jest przywrócenie praktykowanych wcześniej rozwiązań. Stanowi ona też jego zdaniem zwrot w kierunku konserwatyzmu w sferze filozoficzno-ideologicznej. W publikacji rekonstruuje przebieg zdarzeń, które doprowadziły do tej „kontrrewolucji” i dowodzi, ze jest ona konsekwencją sposobu prowadzenia od trzydziestu lat polityki oświatowej.
Spotkanie poprowadzi Piotr Szwed (literaturoznawca, współpracujący z wieloma redakcjami kulturalnymi, na co dzień przede wszystkim nauczyciel).
Gdzie i kiedy:
Wtorek, 24 listopada 2020 o godzinie 18:00
Spotkanie będzie dostępne do obejrzenia pod tym linkiem.
Organizatorzy:
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego